Technologie s inteligentním řízením

Systém EIB/KNX dovede ovládat veškeré zařízení, které ke své činnosti využívá elektrickou energii nebo jej lze její pomocí ovládat. Dnešní technologie umožňují elektricky ovládat naprostou většinu moderních zařízení domácnosti. Bez nadsázky můžeme říci, že lze řídit, nač si vzpomenete.

A co víc? Technologie mohou pracovat samostatně a ve vzájemné součinnosti a vytvářet příjemné prostředí pro život.

 

Světla
Budete světla stmívat? Chcete mít v domě barevné LED pásky a mixovat jejich barvy? Nastavovat si různé světelné scény podla Vaší nálady? Můžete. Inteligentní ovládání světel Vám toto všechno umožní a ještě mnohem vice. Stejně tak se můžete rozhodnout jen světlo zapnout a vypnout.

 

Tepelná pohoda
Pod tímto pojmem se skrývá ovládání a spolupráce technologií určených k tomu, aby bylo doma příjemné prostředí. Standardem je nastavení teploty v místnostech, zvolení si různých tepelných režimů. Teplotu lze ovládat termostaty, monitorovat čidly a regulovat v dotykovém displeji či telefonem. Dalšími ovládanými prvky jsou fancoily/konvektory, kde se kromě rychlosti otáček řídí ještě ventily – topení nebo chlazení. Systém sám si zvolí, jestli má místost vytopit nebo vychladit. To vše zároveň v závislosti na ročním období. K dosažení optimálního pohodlí se do této části zahrnuje i výměna vzduchu. Pokyn k výměně vzduchu dávají buď čidla nebo časové režimy nastavené podle potřeb rodiny. Jednotlivé režimy jde upravovat dle aktuální potřeby.

 

Stínicí technika
Součástí vybavení inteligentního domu je i stínící technika. IBSolutionVám nejen navrhne, jak ji efektivně a pohodlně ovládat pomocí elektrické energie, ale rádi Vám pomůžeme i s konkrétním výběrem jednotlivých prvků. Žaluzie lze ovládat například krátkým stiskem tlačítka nahoru, dolů a dlouhým stiskem tlačítka polohovat lamely. U rolet pak můžeme ovládat krátkým stiskem tlačítka pohyb nahoru a dolů a dlouhým stiskem tlačítka si určovat polohu rolety a otevřít ji jen z poloviny. Markýzy, ideální zastřešení teras, balkónů či venkovních posezení, je možné ovládat interiérovými i exteriérovými tlačítky popřípadě dálkovým ovladačem. Stínicí technika se zároveň řídí pokyny meteostanice tak, aby nedošlo k jejich poškození.

 

Zásuvkové okruhy
Rozdělte si dům do několika zásuvkových okruhů a při odchodu či přes noc vypněte energeticky náročné spotřebiče.

 

Zabezpečovací systém
Propojením zabezpečovacího systému s inteligentním využijete zakódování domu zároveň například k vypnutí všech světel v domě, vypnutí klimatizace, zásuvkových okruhů a snížíte i frekvenci výměny vzduchu. Při příchodu a odkódování se pak vzduch jednorázově vymění a znovu se aktivují vybrané činnosti. Jaké přesně bude nastavení, záleží na uživatelích domu a lze jej kdykoliv změnit.

Ve vizualizaci celého domu můžete mít také přehled o tom, které okno či dveře jsou otevřené, ve které místnosti se někdo pohybuje apod.

Videotelefon
V nabídce IBSolution je osazení branky videotelefonem, který je propojen s dotykovým displejem v domě. Vy si tak pohodlně zjistíte, kdo právě stojí u branky nejen z obýváku, ale i v práci a vítanou návštěvu pustíte klidně dál.

 

Sauna, vířivka, vnitřní bazén
Tlačítkem či mobilním telefonem si zapnete saunu před příjezdem domu. V dotykovém displeji zjistíte, jestli je filtr v bazénu v pořádku či jaká je teplota vody. Bazém je možno vybavit záplavovým čidlem pro zvýšení ochrany Vašeho majetku.

 

Garážová vrata, brána a branka

 Kdo z nás by chtěl v dnešní době vystupovat z auta při každé cestě z/do garáže? Elektricky ovládaná vrata se postupně staly samozřejmostí. Nabídka je opravdu široká od ovládání dálkovým ovladačem, GPS modulem, mobilním telefonem, vnitřním dotykovým displejem až po ruční otvírání. IBSOLUTION Vám integruje ovládání vrat do displeje, PC či mobilního telefonu a Vy budete mít možnost klidně vpustit návštěvu do domu, i když jste stále v práci. Stejně můžete komunikovat například s pošťákem či návštěvou, která právě stojí před Vaší brankou.

 

Exteriér

Venkovní osvětlení

Do systému KNX – inteligentní řízení domu – lze jednoduše integrovat i venkovní osvětlení a nastavit si jednotlivé světelné scény. Ty se ovládají z dotykového displeje či mobilního telefonu. Zahrada může být jinak osvětlena při večerním posezení u krbu a jinak při párty.


Bazénová technologie

Máte na zahradě bazén a bojíte se o své děti? Nechte si nainstalovat k bazénu infrazávory a systém Vás upozorní na každé překročení hranice. Nebo lze bazén hlídat kamerovým systémem a Vy uvidíte z každého dotykového displeje, co se u bazénu děje. Kromě hlídání bazénu umožňuje KNX INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ DOMU postupné doplňování bazénu, hlídání pH i kontrolu filtrace. Stav technologií zobrazí na panelu s upozorněním na nutnou výměnu například filtru.

 

Zavlažovací systém  

Pro zavilé zahrádkáře i lenochy je vyřešená i každodenní starost o zavlažování zahrady. Propojením KNX INTELIGIENTNHO ŘÍZENÍ DOMU a zavlažovacího systému si na dotykovém displeji nastavíte termín dobu zavlažování a můžete v klidu odjet na dovolenou, nebo se věnovat jiné činnosti. Když budete v době zavlažování pořádat zrovna večírek, jedním stiskem tlačítka všechno vypnete a dále si užíváte přítomnosti hostů.

 

Perlička na závěr

Máte poštovní schránku daleko a nebaví Vás neustále vyhlížet pošťáka s očekávanou zásilkou? V dotykovém displeji Vám blikající ikona oznámí, že ve schránce je pošta a Vy jste se konečně dočkali.